Скадовськ

Скадовськ – курортне місто державного значення, розташоване на узбережжі Джарилгацької затоки. Населений пункт був заснований у далекому 1894 році як морська пристань на землях поміщика Сергія Скадовського. Раніше на цьому місці розташовувалось рибацьке селище Алі-Агок. Скадовськ швидко розвивався в якості морського порту, стрімко нарощував показники товарообігу. Так, тільки у 1908 році через порт було вивезено більше 1 млн пудів зерна. За два десятки років у засушливому таврійському степу завдяки засновнику Сергію Балтазаровичу виросло справжнє курортне містечко. Сьогодні Скадовськ носить звання курорту державного значення.

   Через теплі й мілкі води Джарилгацької затоки Скадовськ часто називають дитячим курортом. Тут знаходиться велика кількість дитячих таборів, пансіонатів, санаторіїв та готелів. Відпочивальники приїздять до Скадовська за гарним та комфортним пляжним відпочинком, щоб оздоровитися, пройти терапевтичні курси, що пропонують місцеві санаторії, та змыцнити імунітет. Однак, сумувати в цьому містечку не доводиться, адже в місті можна знайти багато розваг на будь-який смак.

   У самому центрі Скадовська знаходиться комплекс розваг «Острів скарбів». Тут ви знайдете колесо огляду, з якого відкривається чудовий вид на місто та затоку, десятки атракціонів, ігор та цікавих розваг. Один же з найпопулярніших варіантів відпочинку, що входить до комплексу, – це аквапарк «Акваторія» — чудове місце для активного проводження часу.

   Скадовський дельфінарій «Акварель» був відкритий у 2012 році. Він об’єднує в собі дельфінарій, а також Центр реабілітації та відпочинку «Акварель». На сьогоднішній день це єдиний подібний заклад на території всієї Херсонської області, побудований у відповідності до міжнародних стандартів. Тут можна пройти курс дельфінотерапії, що включає плавання та спілкування з дельфінами, масаж й заняття з психологом. На гостей шоу чекає виступ чорноморських дельфінів-афалін, що виконують трюки у воді, та веселих морських котиків.

   У Скадовську часто проводять різноманітні культурні заходи, конкурси та змагання. Безумовно, найвідоміший з них – це Всеукраїнський благодійний фестиваль  «Чорноморські ігри». Багато років фестиваль збирає на березі Чорного моря десятків талановитих дітей і підлітків, що займаються вокалом та танцями. Визначає найкращих поважне журі, до складу якого входять відомі музичні експерти та представники медіа. Головна подія фестивалю – вокальний конкурс. За часи існування «Чорноморські ігри» запалили не одну зірку на небосхилі українського шоу-бізу, тож традиційні фестивальні дні на великій сцені та гала-концерт не обходяться без вибухової концентрації популярних артистів на одній сцені. На жаль, наступний фестиваль відбудеться тільки в липні 2021 року, таке рішення було прийнято організаторами у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні.

   Крім того, у Скадовську проводять Міжнародний фестиваль «Джаз над морем», Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Чорноморський зорепад», Всеукраїнські змагання зі спортивного танцю «Кубок Чорного моря» та фестиваль «Смаженого бичка».

   Просто «Джа». Так пестливо називають Джарилгач скадовчани та жителі навколишніх сіл. Джа приваблює чистою водою, світлими піском пляжів  та мальовничою природою. Щороку, щоб побувати на справжньому острові, приїздять тисячі туристів. Тут можна як відпочити в досить комфортних умовах з парасольками та шезлонгами, так і відчути себе справжнім «дикуном», розбивши намет. До речі, на острові знаходиться справжня історична архітектурна пам’ятка – маяк, зведений на початку ХХ століття. Авторство маяка часто приписують самому Гюставу Ейфелю чи його учням.

   Екологічне значення острова Джарилгач та Джарилгацької затоки було відоме ще з початку ХХ століття. Зусиллями багатьох науковців було доведено, що острів Джарилгач й однойменна затока є місцем мешкання багатьох видів рослин і тварин, базовим місцем перебування під час міграцій та зимівлі водоплавних птахів, місцем багатих запасів промислових видів риб. Указом Президента України від 11 грудня 2009 року створено Національний природний парк «Джарилгацький». На території острова заборонено будувати не тимчасові споруди.